Vajon léteznek?
E.T. nyomában...
Amikor a második világháború befejezése után felröppentek az első ufókról szóló hírek, az amerikai légierő vizsgálatot rendelt el, hogy kiderítse, nem idegenek ellenséges tevékenységéről van-e szó. Amikor sem földi, sem földön kívüli ellenségnek nem leltek nyomat a vizsgálatot leállították.
Mivel a légkörben valóban előfordultak a tudomány által akkor még kellően meg nem magyarázott jelenségek (például a gömbvillám), és az egymással szembenálló országok (főleg a Szovjetunió és az USA) légi úton is megpróbálták kikémlelni a másik helyzetét, és emiatt felderítő repülőgépeket küldtek egymás légterébe (a leghíresebb a Szovjetunió felett lelőtt amerikai U-2 kémrepülő esete), amelyeket nem mindig sikerült beazonosítani, ezért maguk a kormányok is felállítottak olyan munkacsoportokat, amelyek az azonosítatlan repülő tárgyakkal kapcsolatos észleléseket elemezték. Ez aztán újabb tápot adott azoknak a civileknek és ufókat kutató szervezeteknek, akik, illetve amelyek földönkívüli lények földi jelenlétéről értekeztek.
Az 51-es körzet (Area 51)
Az 51-es körzet (angolul Area 51) egy amerikai katonai bázis beceneve, amely Nevadában található, az Amerikai Egyesült Államok nyugati részén. A terület a Groom Lake nevű kiszáradt tóban terül el, melynek déli részén egy nagy területű titkos katonai repülőtér van. A katonai bázis elsődleges célja a kísérleti repülőgépek és fegyverek tesztelése és fejlesztése.
Többen állítják, hogy a területen földönkívüli kísérleteket végeztek. Van aki szerint soha nem tudjuk meg, megint mások szerint pedig kémrepülőgépeket teszteltek. Elméleteiket igazolni nem tudják, így az 51-es körzet valóban rejtély marad örökre.
Mivel a 60-as és 70-es években megsokszorozódott az UFO-észlelések száma az USA kormánya különbizottságot hozott létre, annak érdekében, hogy vizsgálják ki az észleléseket.
A vizsgálat el is indult egy atomfizikus, Edward U. Condon vezetésével, ám utólag már bizonyosnak tűnt, hogy a vizsgálatot csupán színjátéknak szánták, és a vizsgálat eredményeinek semmi köze sem volt a valósághoz. Allen J. Hynek ötlete nyomán pedig hamarosan megszületett a kapcsolatfelvétel fokozatait jelző első meghatározás, amelyet azóta is használnak az ufológusok (Első, második, harmadik típusú találkozások).
1979-ben bemutatták az első jelentősebb UFO-kal kapcsolatos filmet a mozivásznon: a harmadik típusú találkozások című film az addigi UFO-kutatások eredményeit találta látványos elemekkel kiegészítve. Magyarországnak viszont még várnia kellett 42 évet, ahhoz, hogy UFO-kkal kapcsolatos filmek, könyvek jelenjenek meg.
→E.T.: The Extra-Terrestrial<
Húsz évvel ezelőtt hódította meg a mesére éhes közönséget, furamód kicsiket és nagyokat egyaránt minden idők legsikeresebb filmrendezőjének műve, az E.T. Spielberg mesterműve meglepetésként nem csak a nézőket, még a kritikusokat is elbűvölte annak idején, és a filmet mindenféle díjakra, köztük kilenc Oscar-díjra jelölték. Spielberg arra törekedett, hogy a lehető legkedvesebb és leghumánusabb UFO-s mozit alkossa meg. A rendező ezen kívül arra is törekedett, hogy a megteremtett lény egészen más legyen, mint az olcsó fantasztikus filmek emberi jelmezbe bújt nevetséges figurái, és a technika legmodernebb eszközeit hívta segítségül, hogy E.T.-t megteremtse.