Vagyis honnan? Hova? Mikor?
Mikor NE!
Az Internet története az 1960-as évekre nyúlik vissza. 1969-ben az USA Hadügyminisztériuma telefonvonalon egy kísérleti jellegû, csomagkapcsolt hálózatot hozott létre (ARPAnet: Advanced Research Projects Agency Network). A hálózathoz egyre többen kapcsolódtak hozzá (pl. oktatási és kutatási intézmények).
A fejlődés második szakaszának a hetvenes-nyolcvanas éveket számítjuk, ekkor a kísérleti számítógéphálózatok kialakulásától kezdve a nagyméretű hálózatok kialakulásáig a technológia elerjedése volt a legfontosabb jelenség. A kilencvnes évektől napjainkig számítjuk a a harmadi szakaszt, a Web korszakát. A hidegháborús korszak közepén mindenki egy újabb világháború kirobbantásától tartott. Az Egyesült államok katonai vezetése a második világháborús tapasztalatok alapján tudta, hogy a hírközlő hálózatok és a számítógépek a leginkább sérülékeny elemei a hadseregnek. Olyan adattovábbítási módszerrre volt szükség, amely a hírközlő csatornák részleges sérülése esetén is nagy biztonsággal juttatja célba a szükséges információkat.
internet
az egész földet körülölelő számítógép hálózat
Az egyik legjobb, legtöbb lehetőséget nyújtó találmány hosszú évtizedek óta. Nélkülözhetetlen a kapcsolattartáshoz, a tanuláshoz, a munkához, s szinte már az ismerkedéshez is. Azonban mint minden örömet okozó találmányra, az Internetre is igaz a mondás; jóból is megárt a sok.
Az Internet teljes mértékben kiszolgálja az embert. Egy csekély befektetéssel bárki igénybe veheti, s többé az utcára sem kell kilépnie, hogy megszerezze mindazt, amire vágyik. Ez a lehetőség azonban veszélyt is rejt magában; az elmagányosodás veszélyét. Bármennyi barátot is szerzünk, a távkapcsolatok nem helyettesíthetik a kézzel fogható jelenlétet, a közös élményeket, melyek elvesztéséért az Internet nem kárpótolhat minket. 
Az elszigetelődés, az emberi kapcsolatok hiánya mellett azonban más veszélyek is rejlenek a világhálón. Közvetlen kapcsolat hiányában bárki azt állít magáról, amit jónak tart, ezért az Internet egyben a félrevezetés, a csalódások színtere is lehet. Nem csak a téves munkaajánlatok, a félrevezető álláshirdetések, de a párkeresés és a vásárlás is rejt némi kockázatot magában.
A függőség jelei:
Az Internetfüggő mindig több időt tölt a monitor előtt, mint azt korábban elhatározta
Ha nem jut fel egy ideig a világhálóra, ingerültté, vagy levertté válik
Lassan már az ebédet sem családi körben, hanem a monitor előtt fogyasztja el
A Netfüggő könnyen elveszíti az időérzékét, ha leül a monitor elé, az órák is csak perceknek tűnnek
Környezetét, családját és barátait teljesen elhanyagolja