Naptár

február 2025
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Az álmok csodálatos világa ....

2009.08.01. 16:31 :: parika

Esténként, miután leoltjuk a lámpát, felgördül a  függöny agyunk színpadán, s mi a színész vagy a közönség szerepében ismét végig élhetjük a napközben történteket,  vagy esetleg jóval korábbi élményeink és érzelmeink töredékeit.      Álmaink korántsem fantáziánk értelmetlen, összefüggéstelen csapongása az éjszaka folyamán. Az álmok komoly jelentoséggel bíró tartalmat hordoznak, képet adnak személyiségünkrol, elfojott vágyainkról, megélt traumáinkról.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vágyaink egy része titkolt, tiltott vágy, mely éber állapotunkban, a reális világban érthetõen a legtöbb esetben megvalósíthatatlan. Ezeknek a vágyaknak az agyunk által módosított, s éppen ezért elsõ látásra értelmezhetetlen zagyvaságnak tûnõ képei jelennek meg az álmodás folyamán. Tudatunk csak ezen a módon képes kielégíteni éber állapotban elfojtott törekvéseinket, ezáltal biztosítva a lélek egyensúlyát.

A tudatalatti a következőképpen hozza létre az álmokat: alvás közben az asztrális dimenzióba érkezünk. A tudatalatti itt bármilyen "forgatókönyvet" létrehozhat. Ez a módja annak, ahogy a tudatalatti elme megoldja a problémákat, és ahogyan a tudatos elmével kommunikál. Komplex gondolati formák forgatókönyveinek egymásutánját hozza létre, és az asztrális anyagba (síkba) vetíti őket, ahol azok "szilárddá" válnak. A tudatos elme ekkor az álom-állapotban "végigéli", megtapasztalja ezeket az ott létrehozott történéseket. Ily módon ez olyan, mint amikor egy filmvetítő gép (a tudatalatti elme) vetít képet a filmvászonra (azaz az asztrális dimenzióba). Mindeddig nem sikerült egyértelmű választ találni az álmok funkciójára és arra, hogy mely agyterület felelős kialakulásukért. Sokan azt állítják, hogy nem álmodnak, azonban legtöbbjüknél pusztán arról van szó, hogy reggelre elfelejtik álmaik tartalmát és magát az álmodás tényét is. A normális alvás négy, különböző „mélységű” szakaszból áll össze. Ezek közül a gyors szemmozgások (rapid eye movement, REM) szakaszában jönnek az álmok. Mivel a különböző alvási szakaszok elektroencefalográfiával (EEG) követhetők, lehetőség van arra, hogy az alvót a REM szakaszban felébresszék, és tudakozódjanak álmai felől.

 


 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://parika.blog.hu/api/trackback/id/tr891281680

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása